Pączkobranie w naszej szkole

„Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła”

W dniu 11 lutego 2020 roku zgodnie z tradycją obchodziliśmy w naszej szkole „Tłusty Czwartek”. Tradycja jedzenia pączków na słodko pojawiła się w Polsce w XVI wieku. Dawniej przygotowując te słodkie drożdżowe ciastka do środka niektórych wkładano orzechy i migdały, a osoba, która trafiła akurat na pączek z „niespodzianką” miała cieszyć się szczęściem przez całe życie.

Tłusty Pączek
Pączek duży – pączek mały
pączek z dziurka albo cały.
Czy z budyniem, czekolada albo nawet z marmolada!

Zjem dziś górę tych słodkości!
 – Czy u Babci czy u Cioci?
Jest królestwem tych dobroci co dodają objętości! – idą w boczki bez litości ale co tam wielka wrzawa przecież zjadam ich nie lada tylko jeden dzień – raz w roku może czasem tez po zmroku Tłusty Czwartek moi drodzy to jest wielki dzień i basta – to po prostu Dzień Obżarstwa 😃

 

Fotorelacja z „Pączkobrania”