Andrzejki klas I- III

Jest taka noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów i wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. I tak właśnie było u nas. Obrzędy i tradycje tzw. szarej godziny przybliżyła nam
p. Lucyna Jurkiewicz. W bardzo ciekawy sposób opowiedziała nam, jak to dawniej było. Składamy jej za to serdeczne podziękowania. Potem przyszedł czas na wróżby. Przyszłość była przepowiadana na wiele sposobów. Każdy miał szansę odkryć, co przyniesie mu los.
    Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele. Czas pełen atrakcji przebiegł w miłej i ciepłej atmosferze.                                                                                               

         Jolanta Pul