Akcja BohaterON – włącz historię! – w naszej szkole

Nasza szkoła przystąpiła do akcji BohaterON – włącz historię! To ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.

Uczniowie naszej szkoły, dzięki lekcjom historii przeprowadzonym przez panią Ewę Kopeć, wzmocnili poczucie tożsamości narodowej, krzewili postawy patriotyczne i budowali wrażliwość społeczną.

Koordynator projektu i jednocześnie nauczyciel historii, przedstawił uczniom klasy 8 ogólny zarys wydarzeń II wojny światowej,  kreśląc kontekst wybuch powstania warszawskiego. Następnie uczniowie wspólnie z nauczycielem  na podstawie zebranych wcześniej informacji z różnych źródeł, wyodrębnili etapy powstania. Posługując się mapą przeanalizowali walki o poszczególne dzielnice Warszawy. Obejrzeli także wywiady z uczestnikami powstania – Panią Wandą Traczyk-Stawską oraz Panią Anną Przedpełską -Trzeciakowską. Uczniowie wyrazili swój podziw, szacunek, pełne uznanie uczestnikom powstania i podjęli decyzję o wykonaniu kartek Powstańcom.

Kartki zgodnie z założeniami projektu trafią do Powstańców.