Legitymacja Mobilna

TUTAJ możesz przygotować zdjęcia do mLegitymacji

Nasza szkoła przystąpiła do projektu mLegitymacja. Tym samym możemy naszym uczniom wydać dokument elektroniczny – mLegitymacja. Warunkiem jej wydania jest posiadanie legitymacji papierowej.

mLegitymacja to legitymacja szkolna w telefonie będąca częścią aplikacji mObywatel. Jest bezpiecznym, nowoczesnym i bezpłatnym narzędziem, które – identycznie jak papierowa legitymacja – poświadcza uprawnienia uczniów do ulgowych przejazdów kolejowych, czy autobusowych.

W tym mobilnym dokumencie zapisane są wszystkie dane, które można znaleźć w papierowej legitymacji: imię i nazwisko ucznia, numer legitymacji, datę wydania, termin ważności, status użytkownika (uczeń), datę urodzenia, PESEL, nazwę i adres szkoły.

Wydanie i anulowanie mLegitymacji jest bezpłatne!

Drogi Uczniu! mLegitymacja może być dostępna w twoim telefonie. Co musisz zrobić?

  1. Przeczytaj dokładnie procedurę wydawania mLegitymacji –  do pobrania tutaj: Procedura udostępniania mLegitymacji szkolnej.
  2. Wypełnij i dostarcz do sekretariatu szkoły Wniosek o udostępnienie aplikacji mLegitymacji. Wniosek  do pobrania tutaj:  Wniosek o udostępnienie aplikacji mLegitymacji
  3. Na adres e-mailowy mlegitymacja@szkolakrynki.pl  wyślij aktualne zdjęcie biometryczne w formacie JPG lub JPEG o rozmiarze max. 5MB i wymiarach minimum 492×633 pikseli. Informacje o zasadach prawidłowego zdjęcia do dokumentów znajdują się pod linkiem https://www.gov.pl/web/gov/zdjecie-do-dowodu-lub-paszportu.
  4. Odbierz z sekretariatu szkoły jednorazowy kodu QR oraz hasło umożliwiające dostęp do usługi, dzięki któremu mLegitymacja zostanie uruchomiona na urządzeniu.
  5. Pobierz aplikację mObywatel ze sklepu Google Play, potwierdź zapoznanie się z regulaminem. W usłudze Legitymacja szkolna zeskanuj otrzymany kod QR oraz wpisz kod aktywacyjny mLegitymacji.
  6. Aby anulować mLegitymację należy wypełnić i dostarczyć wniosek o anulowanie mLegitymacji do sekretariatu. Wniosek do pobrania tutaj: Wniosek o anulowanie mLegitymacji.

 

Podstawa prawna: