Jak zostać kosmetyczką? – doradztwo zawodowe

W dniu 10.10.2024 roku, ramach realizacji doradztwa zawodowego, uczniów klasy 8 odwiedziła Pani Joanna Jurczenia – absolwentka naszej Szkoły. Uczniowie otrzymali ogrom wiedzy „kosmetycznej i ekonomicznej”, gdyż Pani Joanna jest z wykształcenia ekonomistą i kosmetyczką.

By rozpocząć pracę jako kosmetyczka, należy zdobyć odpowiednie wykształcenie i kwalifikacje. Inwestowanie w edukację to klucz do tego, by zostać dobrą kosmetyczką. Kolejnym krokiem jest praktyka, która pozwala na przyswajanie umiejętności w realnych warunkach oraz nawiązywanie kontaktów w branży.

Pani Joanna przybliżyła ósmoklasistom tajniki założenia własnej firmy i oczywiście tajniki dbałości o higienę twarzy, która jest bardzo potrzebna również w młodym wieku.

Ósmoklasiści  są przygotowani do zawodu kosmetyczki! Dziękujemy bardzo Pani Joannie!