Pasowanie na czytelnika – uroczystość Pierwszoklasistów

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej. Wtedy zaczyna się niesamowita, czytelnicza przygoda dzieci, które próbują już same czytać.

W tym roku szkolnym  na uroczystym pasowaniu, uczniowie klasy pierwszej wraz z wychowawcą Panią Katarzyną Makarewicz, gościli w bibliotece w dniu 4 października. Założenie karty bibliotecznej i pierwsze wypożyczanie książek dało dzieciom dużo radości i powodu do dumy.

W pierwszej części uroczystości uczniowie otrzymali garść informacji od Pani Jolanty Szynkiewicz na temat regulaminu wypożyczania  i zasad postępowania z książkami oraz o zasadach zachowania w bibliotece. Następnie uczestniczyli w zabawach polegających na rozwiązywaniu zagadek i rebusów związanych z książką, biblioteką oraz bajkami. A na koniec dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy.