Dzień Jabłka

Jabłka – pełne witaminek dla chłopaków i dziewczynek. Wszyscy jabłka chętnie jemy i dziś Dzień Jabłka świętujemy.

w dniach 3-4 października obchodziliśmy w Przedszkolu Dzień Jabłka. Celem zajęć i wspólnej zabawy była integracja wszystkich dzieci oraz zachęcanie ich do spożywania owoców, a w szczególności jabłek i to pod różnymi postaciami z powodu walorów zdrowotnych i odżywczych.

Już od samego rana można było przypuszczać, że to wyjątkowy dzień, ponieważ we wszystkich salach pachniało jabłkami. A na zajęciach dzieci wszechstronnie poszerzały wiedzę o jabłku. Poznawały różne gatunki jabłek, rozpoznawały kształt, zapach, kolor, smak. Zdobywały wiadomości na temat potraw i przetworów z jabłek.  Niesamowitą atrakcją było samodzielne wyciskanie przez dzieci jabłek i próbowanie świeżo zrobionego soku. Dziękujemy za pomoc Rodzicom, szczególnie Pani Alicji Surowiec i Pani Weronice Szutkiewicz.

Dzieci rozwiązywały zagadki, uczestniczyły w konkursach grupowych, dowiedziały się również o tym jak rośnie jabłoń, zobaczyły na ilustracjach etapy rozwoju jabłka. Były również okazje do wykonania zadań matematycznych typu przeliczanie jabłek, porównywanie wielkości. Każda grupa wykonała pracę plastyczną przedstawiającą jabłko. Mamy nadzieję, że ten dzień zostanie w ich pamięci jako dzień zachęcania do jedzenia owoców i, że dzięki niemu dzieci będą chętniej sięgać po owoce i warzywa.