Ewakuacja w Naszej Szkole! Alarm próbny!

Ewakuacja w Naszej Szkole!🧯 Alarm próbny! 📣 Wszyscy uratowani!
W trosce o bezpieczeństwo 10 września o godzinie 12:00 przeprowadzony został próbny alarm przeciwpożarowy połączony z ewakuacją uczniów, nauczycieli oraz pracowników z budynku szkoły.

Próbny alarm pożarowy – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w GowidlinieGłównym celem alarmu było uświadomienie wszystkim, jak należy zachować się w sytuacjach zagrożenia. Cała akcja przebiegła spokojnie, bez paniki i zgodnie z zasadami postępowania w czasie niebezpieczeństwa. Po usłyszeniu syreny alarmowej, dzieci, uczniowie, nauczyciele i pracownicy sprawnie opuścili budynek szkoły i przedszkola zgodnie z zasadami bezpieczeństwa i znajomości drogi ewakuacyjnej (zgodnie z procedurami próbnej ewakuacji). Na miejscu zbiórki przedstawiciel straży pożarnej  przypomniał procedury związane z wezwaniem pomocy.