Poznajemy Podlaskie

Poznawaliśmy Podlaskie

Dnia 14 czerwca 2024 uczniowie klas 4-8 uczestniczyli w  jednodniowej wycieczce trasą Choroszcz – Kurowo – Pentowo – Tykocin zorganizowanej przez podmiot zewnętrzny Biuro Podróży „Albicja” Ewa Kondraciuk figurujący w Rejestrze Organizatorów Turystyki i Przedsiębiorców pod nr 4/2014.

Zwiedziliśmy: w Choroszczy letni pałac Branickich, w którym obecnie znajduje się Muzeum Wnętrz Pałacowych, siedzibę Narwiańskiego Parku Narodowego w Kurowie, Ośrodek Edukacji Przyrodniczej „Młynarzówka”. W Dolinie Narwi braliśmy udział w zajęciach praktycznych i teoretycznych – rozpoznawania roślin i owadów. Przeprawiliśmy się przez pływające pomosty na ścieżce przyrodniczej Waniewo – Śliwno. Zwiedziliśmy Europejską Wieś Bociana – dworek szlachecki w Pentowie. Poznaliśmy historię Tykocina i zabytki miasta: Pomnik Stefana Czarnieckiego, kościół Świętej Trójcy z XVIII wieku i jego rokokowe organy, podziemia zamkowe z wystawą muzealną o historii Zamku w Tykocinie na tle dziejów Rzeczypospolitej, Salę Szklaną z odtworzonym największym piecem kaflowym w przedrozbiorowej Rzeczypospolitej, wieżę więzienną – najwyższy punkt widokowy w okolicy, Muzeum Kultury Żydowskiej w Tykocinie, zachowaną XVII-wieczna Wielka Synagoga i Wielki Bejt Midrasz.

Chyba był to udany dzień? Prawda?