Uczniowie klas 1-3 na wycieczce w Tykocinie

Uczniowie klas 1-3 wraz w wychowawcami na wycieczce w Tykocinie

Tykocin to nieduże podlaskie miasteczko leżące nad rzeką Narew. Miejsce to jest warte zwiedzenia, o czym przekonali się uczestnicy wycieczki. Dzięki sprawnej organizacji udało się zobaczyć wiele atrakcji Tykocina oraz poznać jego ciekawą historię.  Pierwszym przystankiem wycieczki był tykociński rynek z dobrze zachowanymi drewnianymi domami oraz pomnikiem Stefana Czarnieckiego. Następnie uczestnicy zwiedzili świetnie zachowaną Synagogę oraz Muzeum w Tykocinie, które jest oddziałem Muzeum Podlaskiego.  Uczestnicy wycieczki udali się nad urokliwe Bulwary nad Narwią. Ciekawym  punktem programu było zwiedzanie Zamku w Tykocinie. Ciekawie opowiedziana historia tego miejsca oraz fakt ustanowienia w tym miejscu najważniejszego odznaczenia w kraju – Orderu Orła Białego – bardzo zainteresowała uczniów. To był bardzo udany wyjazd.