Warto znać numer 112

EUROPEJSKI DZIEŃ NUMERU ALARMOWEGO 112 : Zespół Kształcenia i Wychowania w DziemianachWarto znać numer 112, bo można ocalić z nim życie. Dziś w naszej szkole we wszystkich klasach zostały przeprowadzone zajęcia, podczas których, zaproszeni przez Panią pielęgniarkę Iwonę Kalinowską Goście, przypomnieli do czego służy numer 112.

Zajęcia, przeprowadzone przez pracowników Centrum Powiadamiania Ratunkowego 112, pozwoliły usystematyzować wiedzę o Europejskim Numerze Alarmowym 112, pokazały jak właściwie i odpowiedzialnie się nim posługiwać. Uczniowie dowiedzieli się również, że na numer 112 można dzwonić z telefonów stacjonarnych jak i komórkowych oraz, że Europejski Numer Alarmowy 112 został wprowadzony po to, by umożliwić wszystkim Europejczykom wezwanie pomocy bez względu na to, gdzie się znajdują.

112, Pani Iwonko Dziękujemy! ❤” co to znaczy: czerwone serce Emoji | EmojiAll