Bądź dobry dla zwierząt

Klasa 1 ukończyła II moduł innowacji czytelniczej „Czytam z klasą-lekturki spod chmurki” – Bądź dobry dla zwierząt. Uczniowie wybrali lekturę „Zaczarowana zagroda” A. i Cz. Centkiewiczów.

Do przeczytania jej zaprosiliśmy p. Dyrektor Banku p. Martę i mamę Zosi p. Jolę. Dzieci wypełniły lekturniki, zaprojektowały makietę Antarktydy i pingwina Elegancika. Zaprosiliśmy do klasy pracowników Nadleśnictwa Krynki – p. Roberta i p. Arka. Panowie opowiedzieli nam o sposobach zwierząt i ptaków na przetrwanie zimy, co jedzą i jak sobie radzą w lesie. Pokazali nam filmik z ukrytej kamery przedstawiający żubry pasące się obok naszej miejscowości. Wiemy także, czym różni się róg od poroża. Zorganizowaliśmy w klasie zbiórkę karmy dla ptaków i sami zrobiliśmy kule ze smalcu i nasion. Następnie uzupełniliśmy braki w karmnikach, które są na terenie szkoły. Obserwowaliśmy przez klasowe okna ptaki przylatujące i staraliśmy się je rozpoznawać.

Teraz pierwszoklasiści czekają na realizację III modułu i na wybór nowej lektury.