Pasowanie na czytelnika

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej. Wtedy zaczyna się niesamowita, czytelnicza przygoda dzieci, które mogą już same czytać.

Na uroczystym pasowaniu, na zaproszenie Pani Jolanty Szynkiewicz,  uczniowie klasy pierwszej gościli w bibliotece  w dniu 17 stycznia, oczywiście na różnych godzinach lekcyjnych. Był to dzień, na który uczniowie czekali z utęsknieniem. Założenie karty bibliotecznej i pierwsze wypożyczanie książek dało dzieciom dużo radości i powodu do dumy.

W pierwszej części uroczystości pierwszaczki otrzymały garść informacji na temat regulaminu wypożyczania  i zasad postępowania z książkami oraz o zasadach zachowania w bibliotece. Następnie uczestniczyli w zabawach polegających na rozwiązywaniu zagadek i rebusów związanych z książką, wykazaniem się znajomością alfabetu.

Życzymy dalszej przygody z dobrą książką!