Świętujemy Narodowe Święto Niepodległości!

Świętujemy Narodowe Święto Niepodległości!

  11 listopada to jedno z najważniejszych świąt państwowych w Polsce. W 1918 r. nasz kraj po 123 latach niewoli ponownie pojawił się na mapie Europy.

W naszej szkole nie zapominamy o tym doniosłym wydarzeniu, dlatego jak co roku z tej okazji odbyła się uroczysta akademia. Piękne wiersze recytowali uczniowie klasy 2, wzruszającą lekcję historii przygotowali uczniowie klasy 5. Swoich wychowanków wspierały Panie: Jolanta Pul i Ewa Kopeć.

Uczniowie przypomnieli zgromadzonym w sali kina tragiczne losy Rzeczpospolitej i jej drogę do odzyskania upragnionej wolności. Była to wzruszająca opowieść o rozbiorach, powstaniach,  I wojnie światowej, o polskich bohaterach narodowych i patriotyzmie dawnym i współczesnym. Interpretacje recytatorskie i muzyczne pozwoliły zrozumieć rozterki  i uczucia walczących o niepodległość.

Prezentowane pieśni i piosenki przez uczniów wszystkich klas  były pełne refleksji, wzruszeń, uświadomiły nam, że nigdy nie powinniśmy zapominać o trudnej i długiej drodze naszej Ojczyzny do uzyskania niezależności.