Uczniowie klas 1-5 biorą udział w “Programie dla szkół”

Szanowni Rodzice i Opiekunowie,

Nasza Szkoła, jak co roku, uczestniczy w unijnym Programie dla szkół, który jest realizowany przy współpracy z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa.

Jest to program edukacyjny, dzięki któremu, w atrakcyjny sposób, dzieci uczą się zasad zdrowego odżywiania, regularnie spożywając w szkole dostarczane im owoce i warzywa oraz mleko i produkty mleczne oraz realizując w ramach Programu działania edukacyjne.

W ramach uczestnictwa w Programie szkoła zawarła umowę z dostawcą, który dostarcza owoce i warzywa oraz mleko i produkty mleczne, które następnie są udostępniane dzieciom w klasach I-V.

W każdym semestrze roku szkolnego 2022/2023 dzieci uczestniczące w Programie otrzymają przez 12 tygodni, łącznie: – 44 porcje świeżych owoców i warzyw oraz soków lub przecierów owocowych, – 42 porcje mleka i produktów mlecznych.

Do dzieci w ramach Programu trafią następujące produkty: jabłka, gruszki, truskawki, soki lub przeciery owocowe, marchewki, rzodkiewki, kalarepa, pomidorki oraz mleko białe, serki twarogowe, jogurty i kefiry naturalne.

Każdy rodzic lub opiekun dziecka powinien wyrazić zgodę na udział dziecka w Programie, do czego serdecznie Państwa zachęcamy.

Dostawca zobowiązany jest dostarczyć ww. produkty do szkoły gotowe do spożycia przez dzieci, czyste, a w przypadku gdy jest to wymagane, pokrojone i odpowiednio zapakowane.

Po dostarczeniu produktów przez dostawcę, nim zostaną one udostępnione dzieciom, ich jakość sprawdzana jest również przez pracowników szkoły.

Mając na uwadze zarówno aspekty edukacyjne, jak również konieczność zachowania właściwej jakości, w tym ciągu chłodniczego, produkty te powinny zostać spożyte przez dzieci w szkole po ich udostępnieniu i nie powinny być zabierane przez uczniów do domów.

Zgodę na udział dziecka należy podpisać do 19 września 2023 r. i dostarczyć wychowawcy lub wrzucić do skrzynki przy drzwiach wejściowych.

Zgoda na udział dziecka w programie