Mobilne Laboratorium Przyszłości

W ramach akcji mającej na celu aktywne i kreatywne wykorzystanie sprzętu objętego projektem „Laboratoria Przyszłości” oraz wzbudzenie zainteresowania nowoczesnymi technologiami 11 września do naszej szkoły zawitało Mobilne Laboratorium Przyszłości. Zajęcia warsztatowe prowadzone były równolegle przez dwóch edukatorów.

Uczniowie z klas 4-7 mieli okazję zapoznać się z możliwościami okularów VR. Przenieśli się na drugi koniec świata, by zobaczyć podwodny świat, doświadczyć lotu balonem. Mogli też zaobserwować jak przy pomocy prostego mikrokontrolera powstaje narzędzie do podlewania roślin.  Okazało się, że to automat decyduje o momencie rozpoczęcia podlewania na bazie odczytów z czujników wilgotności (jeżeli roślina ma za sucho, następuje podlewanie aż do momentu, gdy ziemia uzyska odpowiednią wilgotność).

Dziękujemy  prowadzącym za rozwój kompetencji przyszłości oraz kluczowych umiejętności: komunikacji, kreatywności, myślenia.