Uczniowie klas 1-3 Poznawali Polskę

W dniu 17 maja 2023 roku uczniowie klas 1- 3 SP wraz z nauczycielami uczestniczyli  w wycieczce „Szlakami Suwalszczyzny” w ramach przedsięwzięcia dofinansowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki  „Poznaj Polskę”

W programie:

Zwiedzanie Muzeum Wigier –  poprzez prezentacje multimedialne i nagrania poznaliśmy nadwigierski krajobraz, głębiny jezior, rzek, torfowisk i ekosystemów lądowych oraz historię dokonań dawnej Stacji Hydrobiologicznej na Wigrach.

Zwiedzanie klasztoru kamedułów na Jeziorze Wigry – wyprawa w historyczny świat Ojców Kamedułów gdzie liczne klasztorne zakamarki i bogata historia sprawiła, że wizyta w klasztorze stała się wielka przygodą. Zwiedziliśmy krypty- katakumby, eremy, kościół, wieżę zegarową, Apartamenty Papieskie, Kaplicę Papieską.

Rejs statkiem po Jeziorze Wigry – położonym w strefie ciszy, wśród lasów Puszczy Augustowskiej dostarczył wrażeń.

Przejazd zabytkową kolejką wąskotorową po Wigierskim Parku Narodowym był niesamowity.  Obejrzeliśmy malownicze widoki jezior, zatok i wysp oraz poznaliśmy cenny wytwór techniki i jedną z najdłużej funkcjonujących kolejek leśnych w Polsce.