Do biblioteki na escape room, by poznać życiorys Skawińskiego!

Gra rozpoczęła się przed drzwiami do biblioteki, która po dzwonku na lekcję stała się latarnią w Aspinwall. Odkrywcy latarni, czyli uczniowie klasy 7, starali się rozszyfrować tajemnicę latarnika, który w dziwnych okolicznościach pewnego dnia przepadł bez wieści.

Uczniowie mieli określić tożsamość Skawińskiego, wyjawić jego najskrytsze sekrety, odkryć demony przeszłości, by ostatecznie, poznawszy koleje losu bohatera literackiego, odnaleźć klucz do wyjścia z sali. W trakcie pracy odnajdywali ukryte przez nauczyciela w bibliotece (pod doniczkami, na regałach z książkami, w czasopismach, pod monitorami komputerów itp.) zagadki, rebusy, krzyżówki.

I takim sposobem poznaliśmy życiorys Skawińskiego – bohatera lektury Henryka Sienkiewicza “Latarnik”!