Konkurs przyrodniczy

W dniu 11.10.2022 r. w Akademii Supraskiej w Supraślu odbyła się XXV edycja konkursu wiedzy o Parku Krajobrazowym Puszczy Knyszyńskiej pn. „Wróbel bogatka mazurek – sąsiedzi z naszych podwórek”. Zadaniem uczestników było przygotowanie prezentacji o pospolitych gatunkach ptaków oraz rozwiązanie testu z wiedzy o parku i ptakach.
W konkursie wzięło udział 10 szkół znajdujących się na obszarze PKPK. Naszą szkołę godnie reprezentowali Julian Tomulewicz, Mateusz Oleksza i Filip Dondziło.

Julian Tomulewicz z klasy VI otrzymał I miejsce za prezentację i II za konkurs z wiedzy.  Miał też okazję przedstawić swoją prezentację wszystkim uczestnikom i pracownikom parku.

Cieszymy się z osiągnięcia Julka i życzymy  dalszych sukcesów.
Chłopców do konkursu przygotowywała pani Joanna Chrzanowska. Serdecznie jej dziękujemy za zaangażowanie i rozbudzanie w uczniach zamiłowania do przyrody.