W hołdzie bohaterom Niepodległej.

Koło historyczne przy szkole od kilku już lat opiekuje się grobem lokalnego legionisty śp. Zygmunta Słomkowskiego. Uczniowie klasy siódmej wraz z wychowawczynią czynią starania, żeby pamięć o tych, którzy walczyli za wolny kraj przetrwała. Każdego roku sprzątamy grób, układamy kwiaty, zapalamy znicze. Mamy też wyznaczone dyżury, by utrzymywać porządek. Jesteśmy dumni, że możemy dokładać cegiełkę i utrwalać pamięć o tym, który walczył w legionach J. Piłsudskiego, a potem w czasie II wojny światowej 

Koło historyczne przy szkole od kilku już lat opiekuje się grobem lokalnego legionisty śp. Zygmunta Słomkowskiego. Uczniowie klasy siódmej wraz z wychowawczynią czynią starania, żeby pamięć o tych, którzy walczyli za wolny kraj przetrwała. Każdego roku sprzątamy grób, układamy kwiaty, zapalamy znicze. Mamy też wyznaczone dyżury, by utrzymywać porządek. Jesteśmy dumni, że możemy dokładać cegiełkę i utrwalać pamięć o tym, który walczył w legionach J. Piłsudskiego, a potem w czasie II wojny światowej oddał swoje życie. To dla nas zaszczyt, że możemy się opiekować tym grobem. Z uwagi na pandemię nie odwiedzimy go całą klasą dnia 11 listopada, ale naszą pamięć będziemy kierować tego dnia w tamtą stronę.