POLSKIE SZKOŁY – DZIECIOM W SYRII

W roku szkolnym 2020/21 wolontariusze naszej szkoły wraz z opiekunami przystąpili do realizacji projektu „Szkoła Szkole” –  pomoc uczniom w Syrii.

Szkoła, której chcemy pomóc przed wojną mieściła 2000 uczniów. W obecnej sytuacji z tej dużej placówki część sal lekcyjnych została wyłączona z powodu ogromnych zniszczeń, co widać na zdjęciach. Dodatkowo Zespół Szkół Al-Ghassanijja w Homs jest jedyną placówką, w której uczą się dziewczynki.

W ramach pomocy na spotkaniach wolontariatu wykonujemy ozdoby świąteczne, które następnie w okolicach świąt Bożego Narodzenia będziemy rozprowadzać wśród uczniów. Zebrane środki prześlemy na potrzeby tej szkoły.

Zespół Szkół Al-Ghassanijja w Homs

Opis szkoły

Historia szkoły Al-Ghassanijja w Homs sięga 1887 roku – to jedna z najstarszych szkół w Syrii. Znajduje się w dzielnicy Al-Hamidijja, historycznym centrum miasta. Jako pierwsza szkoła w mieście przyjmowała na nauki dziewczynki. W ramach zespołu szkół działa przedszkole, szkoła podstawowa i liceum. Przed wybuchem wojny, uczyło się w nich aż 2000 dzieci.

Dziękujemy za przeczytanie tej informacji i jednocześnie zachęcamy rodziców do włączenia się w akcję pomocy syryjskim dzieciom. O naszych działaniach i terminie kiermaszu będziemy na bieżąco informować poprzez stronę szkoły.

ks. Adam Bułatewicz
Ewa Kopeć
Kamil Dzienisik

Więcej informacji na stronie:

Nasze szkoły