Żonkile Pamięci o Holocauście – to jedna z akcji wolontariuszy

W bieżącym roku szkolnym wolontariusze naszej szkoły ochoczo przystąpili do pracy realizując zaplanowane akcje.

Do tej pory, korzystając z dobrej pogody, grabiliśmy liście na cmentarzu katolickim oraz wykonywaliśmy karmniki, by pomóc ptakom przetrwać zimę. Ostatnie dwa tygodnie realizowaliśmy projekt Żonkile Pamięci o Holocauście. 

Jego koordynatorem jest Pani  Hania Sienkiewicz – Przyjaciel naszej Szkoły. Chcieliśmy wnieść swój wkład w pamięć o cierpiących dzieciach, o tych które zginęły w czasie II wojny światowej.  W pierwszym tygodniu przygotowywaliśmy grunt pod zasadzenie żonkili, a w kolejnym wolontariusze sadzili cebulki kwiatów.

W najbliższym czasie będziemy przygotowywać ozdoby świąteczne, by sprzedać je na świątecznym kiermaszu, a uzyskane pieniądze przeznaczyć na pomoc syryjskim uczniom ze Szkoły Podstawowej  All-Ghassanijja w Homs.

Zdjęcia z naszej pracy można obejrzeć w poniższej galerii. Zapraszamy.