Plany Przedszkolaków na rok szkolny 2021/2022

A  Przedszkolaki też mają dużo planów i chęci do działania, bo “od SUPER przedszkolaka do WZOROWEGO uczniaka”.

We wrześniu:
  • „Dzień przedszkolaka”- podkreślanie wartości przedszkola w rozwoju i edukacji dzieci, czerpanie radości przez dzieci z bycia przedszkolakiem.
W październiku:
  • Pasowanie na przedszkolaka.
  • Udział w programie „Mali Wielcy Odkrywcy”- Propagowanie edukacji przez zachęcanie dzieci do przeprowadzania doświadczeń.
W listopadzie:
  • „Jestem patriotą”. Udział w akcji MEiN: ”Szkoła do hymnu”- odśpiewanie hymnu o godz.11.11 w łączności z przedszkolami w całej Polsce.
  • “Święto Pluszowego Misia”.
W grudniu:
  • „Spotkanie z Mikołajem”  -Przedstawienie historii życia i jego ponadczasowego wzoru dobroczynności.
  • „ŚWIĘTA  W PRZEDSZKOLU” –wspólne kolędowanie.
W styczniu:
  • „MOJA BABCIA I MÓJ DZIADEK” – prezentacja.
  • Kolorowy dzień w przedszkolu:  „Dzień biały”  – dzień śniegu.
  • „Dokarmiamy ptaki” – wspólnie z dziećmi przygotowanie grupowego karmnika umieszczenie go za oknem lub w ogrodzie, dbanie oto,  aby zawsze był  w nim pokarm.
W lutym:
  • Dzień Dinozaura. Celebrowanie świąt nietypowych.
  • Tłusty czwartek.
  • „Kodowanie na dywanie” – nauka programowania.
  • „Dzień kota”. Celebrowanie świąt nietypowych.
W marcu:
  • Zorganizowanie w każdej grupie kącików do prowadzenia obserwacji i doświadczeń przyrodniczych związanych z hodowlą roślin.
  • „Cebulkowa wiosna” – posadzenie cebulek kwiatów (hiacynty, żonkile, itp.) – obserwowanie wzrostu, pielęgnowanie roślin; – określanie warunków niezbędnych do wzrostu roślin.
  • „Dzień kobiet”.
  • Kolorowy dzień-„Zdrowo i wesoło witamy wiosnę” – dzień  zielony.
W kwietniu:
  • „W poszukiwaniu Wielkanocnego zajączka. Zapoznanie ze zwyczajami i tradycjami związanymi ze Świętami Wielkanocnymi – Wielkanocne śniadanie.
  • „Dzień służby zdrowia” – podkreślenie znaczenia zwodu lekarza i pielęgniarki; – rozumienie potrzeby dbania o zdrowie.
  • Utworzenie w sali kącika zabaw: „Lekarz” do prowadzenia zabaw tematycznych.
  • „Światowy Dzień Ziemi” – udział w akcji sprzątania ogrodu przedszkolnego.
  • Opracowanie Kodeksu Małego Ekologa.
  • „Mini –olimpiada ekologiczna”. Zorganizowanie  międzygrupowego turnieju wiedzy o ekologii.
W maju:
  • “Święto Flagi i Konstytucji” – poznanie polskich symboli narodowych  – w trakcie zajęć z różnych obszarów edukacyjnych w ciągu całego tygodnia.
  • Przekazanie informacji na temat regionu, w którym mieszkamy, legendy, podania.
  • Dzień Mamy – prezentacja.
  • Kolorowy dzień: „Dzień niebieski” – dzień niezapominajki.
W czerwcu:
  • “Dzień Dziecka”.
  • „Bezpieczeństwo na wakacjach” – prowadzenie zajęć dotyczących unikania zagrożeń wynikających z zabaw w czasie wakacji, w miejscach niebezpiecznych.
  • „Żegnamy Przedszkole” – zakończenie edukacji przedszkolnej w grupie  6 – latków.
  • Kolorowy dzień: „Dzień żółty” – powitanie lata.
  • „Święto truskawki w przedszkolu” – przygotowanie potraw z truskawek.