W naszej szkole działa Szkolne Koło Wolontariatu

Wolontariat zaczyna się w szkole!

Zobacz, jakie pomysły  na rok szkolny 2021/2022 mają nasi Wolontariusze

wraz opiekunami – panią Ewą Kopeć i ks. Adamem

W roku szkolnym 2021/2022 planujemy:

Nazwa zadania

Projekt „Szkoła – Szkole”.
  • Wolontariusze przygotują prace techniczne na kiermasz, który zaplanowano przed Bożym Narodzeniem.
  • Zgromadzone środki finansowe zostaną przesłane na pomoc syryjskiej szkole.
Sprzątanie  terenu wokół kościoła, udział w akcji Sprzątanie świata. Dbanie o czystość wokół szkoły. W miarę potrzeby pomoc w pielęgnowaniu rabat kwiatowych.

Udział w akcji „Szkoła pamięta”.

• Grabienie liści przed świętami Wszystkich Świętych.
  • Utrzymanie kontaktu z paniami sprzątającymi.Odwiedzanie lokalne miejsca pamięci i zgłębienie ich historię.
    Zapalenie zniczy w miejscach związanych z ważnymi wydarzeniami historii lokalnej.
  • Posprzątanie bezimiennych i opuszczonych grobów.
Sadzenie żonkili, symbolu upamiętnienia lokalnej społeczności żydowskiej pt. „Żonkile Pamięci o Holokauście”. Przygotowanie oprawy tego przedsięwzięcia.
  • Zadanie zostanie przeprowadzone w miesiącu październiku. Polega na posadzeniu cebulek na szkolnym Polu Nadziei.
Kartka emerytowanym Nauczycielom i Pracownikom szkoły.Przygotowanie gazetki informującej o pracy wolontariuszy.
  • Rozdanie kartek z życzeniami emerytowanym pracownikom naszej szkoły.
Udział w kweście na cmentarzu dnia 01.11.2021 r.
  • Zbiórka na potrzeby renowacji cmentarza.
Udział w akcji „Razem na święta”.
  • Wykonanie kartek z życzeniami świątecznymi i przekazanie ich sąsiadom (np. wrzucenie do skrzynek pocztowych).
  • Samodzielne przygotowanie upominków i obdarowanie nimi sąsiadów albo osób potrzebujących z najbliżej okolicy.     .
Pomagamy ptakom przetrwać zimę – wykonanie karmników dla ptaków i zawieszenie na terenie szkoły.
  • Wolontariusze wykonują karmniki, przynoszą ziarna i dbają, by karmniki były pełne.

Przekazywanie informacji.
  • Przygotowanie gazetki informującej o pracy wolontariuszy.