Powrót do szkoły – List do Uczniów

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice!

Wracamy do szkoły!

Decyzja o rozpoczęciu nauki hybrydowej a potem stacjonarnej przez uczniów klas 4-8 wzbudza wiele emocji i pytań. U jednych budzi ona entuzjazm i jest momentem wyczekiwanym od miesięcy, u innych rodzi jednak obawy i zniechęcenie. Nie da się ukryć, że nadrabianie powstałych zaległości i ponowne wejście w rytm stacjonarny, w tak krótkim czasie, będzie wyzwaniem dla całej społeczności szkolnej.

Niestety, drodzy Uczniowie,  nie mogę obiecać, że nie będzie klasówek, sprawdzania poziomu wiedzy, umiejętności (przecież ósmoklasistów czeka egzamin!, a uczniów klasy 4 i klasy 5 egzamin na kartę rowerową!), ale na pewno mogę zapewnić Was o pomocy, wsparciu i zrozumieniu ze strony wszystkich pracowników naszej Szkoły.

Zapewniam też, że nauczyciele realizując podstawę programową już nie na lekcjach zdalnych, ale na stacjonarnych, zwrócą szczególną uwagę na wzajemne relacje i emocje uczniów, byście mogli odnaleźć radość i zadowolenie z powrotu do szkoły.

Nadrabiamy nie tylko szkolne zaległości, ale przede wszystkim nasze RELACJE!

Drodzy Uczniowie, już nie mogę się doczekać, kiedy Was ZAPYTAM…, ale nie o odmianę czasownika w trybie rozkazującym, ale ZAPYTAM Was… jak się czujecie?

dyrektor szkoły – Anna Tomulewicz

P.S. Przygotowania do Waszego powrotu trwają pełną parą.