Lekcja pierwszej pomocy

W piątek 5 marca 2021 roku uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w spotkaniu z ratownikiem medycznym panem Danielem Tymoszewiczem i panią pielęgniarką Iwoną Kalinowską (prywatnie mamą Poli i Filipa). Celem zajęć przeprowadzonych przez wykwalifikowany zespół  medyczy było przygotowanie uczniów do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia.

Uczniowie wysłuchali informacji na temat udzielania pierwszej pomocy w przypadku oparzeń, skaleczeń, zasłabnięć i złamań. Dzieci uczyły się jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej, jak można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe, miały możliwość zastosowania teorii w praktyce odgrywając medyczne scenki pierwszej pomocy.

Mamy nadzieję, że spotkanie to pomogło zaszczepić ideę konieczności pomocy osobom potrzebującym, i że nasi uczniowie nigdy nie przejdą obojętnie obok człowieka potrzebującego pomocy. Zdobyta w czasie spotkania wiedza i umiejętności będą  w dalszym ciągu kształtowane podczas zajęć praktycznych z wychowawcami.

Naszym Gościom – pani  Iwonie i panu Danielowi – bardzo dziękujemy za przybycie do naszej szkoły i przeprowadzenie bardzo interesujących zajęć.