Sleeveface, czyli ubierz się w książkę

Uczniowie klasy 5 i 6  w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa realizowali wyzwanie ”Sleeveface, czyli ubierz się w książkę”, którego celem było, przede wszystkim, zachęcanie uczniów do sięgania po literaturę piękną i książki popularnonaukowe, poprawa stanu czytelnictwa oraz integracja klasy podczas poszukiwań w ogromnym księgozbiorze okładek.

Uczniowie odwiedzili bibliotekę, aby wybrać książkę. Następnie stworzyli fotografie osób z zasłoniętą przez okładkę książki częścią ciała, co w efekcie stworzyło złudzenie prezentujące kreatywne połączenie osobowości czytelnika z jego książkowym wcieleniem. Każda z osób w klasie stworzyła swoją aranżację i wizję, co posłużyło wypromowaniu okładki i zachęceniu innych do przeczytania książki.