Światowy Dzień Książki

23 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.
W naszym przedszkolu dzień ten miał szczególne znaczenie, ponieważ właśnie przystąpiliśmy do programu „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0.”. W związku z tym realizujemy wspólnie zadania. Pierwszym z nich jest bajkoterapia- cykl zajęć z wykorzystaniem bajek i opowieści terapeutycznych. Dzieci chętnie słuchają czytanych bajek wynosząc z każdej z nich nową „mądrość”.
Kolejnym punktem było utworzenie kącika książek w każdej z sal, a także umożliwienie dzieciom wypożyczenia książek do domu, oraz wymiany książek.
Serdecznie zapraszamy dzieci i rodziców do korzystania z powstałego kącika- wystarczy wpisać się na listę, wziąć książkę do domu i zwróć ją po przeczytaniu.
Zapraszamy do galerii zdjęć.