Innowacja w klasie I – Bądź dobry dla ludzi”

Sprawozdanie ze zrealizowania I modułu

„CZYTAM Z KLASĄ – lekturki spod chmurki”, pod hasłem: ”Bądź dobry dla ludzi”.

Uczniowie klasy pierwszej wraz z wychowawczynią  zrealizowali w module I:

Na samym początku uczniowie wraz z panią wybrali lekturę “Wścibscy” Doroty Gellner, którą przeczytali wspólnie na zajęciach. Następnie w specjalnie przygotowanym lekturniku pokolorowali okładkę i uzupełnili strony związane z przeczytaną książką.

Kolejnym zadaniem,  w tym module było przygotowanie lektury na lince. Każdy z uczniów wybrał  ulubiony przez siebie rozdział i zilustrował go, po czym powiesiliśmy ilustracje na sznurku nad naszą tablicą.

Podsumowaniem lektury były bardzo ciekawe zajęcia przygotowane przez tatę jednej z uczennic – Pana Piotra Zwierzyńskiego  z Biblioteki Publicznej w Krynkach. Była prezentacja, quiz i prezenty, które p. Piotr przygotował dzieciom.  Przez tydzień zamieniliśmy się w Anioły, każdy wylosował imię kolegi lub koleżanki na specjalnie przygotowanych serduszkach z aniołami i potajemnie miał podrzucić coś, zrobić coś dobrego (laurkę, obrazek własnoręcznie wykonany, itp.) drugiemu do torby, plecaka czy też na stolik, nie ujawniając kto to zrobił. Pod koniec tygodnia uczniowie dokonali samooceny, ujawnili się.

Kolejnym zadaniem było upieczenie pierniczków bożonarodzeniowych i zaniesienie ich do Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego oraz Poradni Lekarzy Rodzinnych wraz z życzeniami świątecznymi.

Przygotowaliśmy także przedstawienie świąteczne pt.: ”Święta tuż, tuż…”dla rodziców, dziadków i zaproszonych gości na czele z p. Dyrektor. Wszystko to w formie sprawozdania wychowawczyni klasy wysłała na specjalną platformę, gdzie po analizie komisja zaliczyła moduł pierwszy wysyłając potwierdzenie i możliwość przejścia do realizacji modułu II.

Elżbieta Skrouba