Zdrowe wspólne śniadanie pełne MOCY!

W dniach 8 – 9  listopada 2023 r. uczniowie klas 1 – 8 obchodzili Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia, którego celem jest promowanie zdrowego odżywiania wśród dzieci. Ważne jest, aby już od najmłodszych lat zaszczepić wśród uczniów zainteresowanie tym, co jedzą i zapoznać ich z podstawowymi zasadami prawidłowego żywienia.

W tych dniach młodzi kucharze wykonywali zdrowe kanapki, owocowe sałatki, szaszłyki i jeżyki. Oglądali też filmy edukacyjne promujące zdrowy styl życia oraz zapoznali się z piramidą żywienia. Dowiedzieli się, że warto zmieniać złe nawyki żywienia, poznali witaminy i 10 zasad zdrowego odżywiania. Najmłodsi rozpoznawali też warzywa i owoce za pomocą zmysłów. 

Wspólne śniadanie w szkolnej stołówce było naprawdę zdrowe. Dało SIŁĘ i MOC !

Zachęcamy do zdrowego jedzenia i czerpania radości z ruchu !