Egzamin na kartę rowerową

30.05.2023 r. uczniowie klasy IV przystąpili do ostatniego etapu egzaminu na kartę rowerową – części praktycznej. Egzamin teoretyczny obejmował sprawdzenie znajomości przepisów ruchu drogowego, znaków i sygnałów drogowych oraz zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Uczniowie musieli także wykazać się znajomością budowy i wyposażenia roweru oraz zasad udzielania pierwszej pomocy. Pozytywne zaliczenie testu z teorii było warunkiem dopuszczenia do egzaminu praktycznego.
Uczniowie musieli wykazać się zarówno sprawnością fizyczną, jak i praktyczną znajomością przepisów ruchu drogowego. Egzamin praktyczny przeprowadzili policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sokółce.

Serdecznie dziękujemy nauczycielowi techniki pani Ewie Kopeć za przygotowanie uczniów do egzaminu. Gratulujemy wszystkim uczniom, którym udało się pomyślnie zdać swój pierwszy w życiu egzamin uprawniający do poruszania się po drogach i życzymy bezpiecznej drogi!