„Średniowiecze na makiecie” – projekt uczniów klasy 2

Podróże kształcą dlatego uczniowie klasy 2 podróżują po średniowieczu.

Uczniowie we współpracy z rodzicami, po zdobyciu niezbędnej wiedzy, wykonali makiety średniowiecznych grodów w domu, wykorzystując kartony, patyki, farby, liście, gips i dużo wyobraźni. Makiety wykonane zostały nie tylko pomysłowo i estetycznie, lecz również zgodnie z prawdą historyczną.

Prace nawiązują do legend, o których uczniowie uczyli się na lekcji. Są doskonałym tłem do czytania dawnych opowieści i poznawania  przeszłości Polski. Z makiet powstała klasowa wystawa. Wychowankowie pani Ewy Panasiuk mają wielkie talenty, regularnie wykonują piękne prace plastyczne, które zdobią naszą szkołę.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za wsparcie uczniów w realizacji zadania.

Zapraszamy do zwiedzenia wirtualnej wystawy „Średniowiecze na makiecie”: