Egzamin na kartę rowerową

W naszej szkole co roku uczniowie klasy IV na lekcjach techniki poznają zasady poruszania się i bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także podstawowe wyposażenie i obsługę jednośladu. Po takim kursie wszyscy czwartoklasiści przystępują do egzaminu na kartę rowerową, który składa się z części teoretycznej i praktycznej.
30 maja uczniowie zmierzyli się z częścią praktyczną egzaminu. W czasie pokonywania toru jazdy musieli wykazać się umiejętnością przygotowania do jazdy i ruszania na płaskim terenie, wsiadania i zsiadania z roweru, utrzymania kierownicy przy użyciu jednej ręki, jazdy po prostej, łukach i łukach w kształcie ósemki, hamowania, właściwego reagowanie na znaki. Egzamin odbył się na boisku “Orlik”  w obecności funkcjonariuszy Policji z Wydziału Ruchu Drogowego. Wszyscy uczniowie poradzili sobie świetnie.

Pani Ewie Kopeć dziękujemy za przygotowanie uczniów do egzaminu, a młodym rowerzystom życzymy szerokiej ścieżki rowerowej .