Narodowe Święto Niepodległości – patriotycznie choć zdalnie

Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele,

11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości. Jest to dla nas dzień szczególny – będący upamiętnieniem zmagań o to, co dla nas Polaków jest szczególnie ważne – WOLNOŚCI.
Tegoroczne obchody Święta Niepodległości będą wyjątkowe. Nie odbędzie się uroczysty apel, nie przyjdziemy wszyscy do szkoły ubrani na galowo, nie odśpiewamy wspólnie hymnu, ale będziemy świętować, bo jesteśmy POLAKAMI.

Wyjątkową okazją do zaakcentowania obchodów Narodowego Święta Niepodległości jest odsłuchanie piosenki wykonanej przez uczniów klasy II i klasy I przygotowanej  pod kierunkiem pani Jolanty Pul na lekcji edukacji muzycznej. Występ dzieci został nagrany w piątek jeszcze przed rozpoczęciem nauki zdalnej klas I-III SP. Co to jest niepodległość/ Teraz wiem już na pewno…

Zapraszamy także do odśpiewania wspólnie z księdzem Adamem utworu „Biały Krzyż”.  Gdy zapłonął nagle świat/ Bezdrożami szli…