Uczniów klas 1-3 zapraszamy do udziału w konkursie

KONKURS !!!   –   „Najpiękniejsza ozdoba wielkanocna”

Cele konkursu:

• kontynuowanie tradycji wykonywania ozdób świątecznych
  • prezentacja ozdoby świątecznej, jako elementu uwzględniającego tradycje Świąt Wielkanocnych
  • rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz uzdolnień manualnych i plastycznych dzieci
  • kształtowanie aktywnej i twórczej postawy dzieci wobec sztuki i tradycji kulturowej związanej z obrzędami okresu Wielkiej Nocy
  • uwrażliwienie uczniów do niesienia pomocy innym
  1. Konkurs jest organizowany przez SU kl. I- III przy Zespole Szkół Samorządowych w Krynkach.
  2. Skierowany jest do uczniów klas I-III .
  3. Przedmiotem konkursu jest stworzenie ozdoby wielkanocnej. Każdy uczestnik może wykonać tylko jedną ozdobę w dowolnie wybranej technice i dowolnej wielkości.
  4. Pracę należy dostarczyć do jednego z wychowawców w terminie do 10.04.2022 r.
  5. Każda prezentowana ozdoba wielkanocna musi być podpisana (imię, nazwisko, klasa).
  6. Propozycje ozdób wielkanocnych będą ocenianie pod względem:
  • opracowania ogólnego, doboru i wykorzystania materiałów
  • oryginalności i pomysłowości pracy
  • pracochłonności i estetyki wykonanej ozdoby
  • poziomu artystycznego wykonanej pracy
  • wkładu pracy i stopnia nawiązania do tradycji Świąt Wielkanocnych
  1. Oceny prac dokona komisja powołana przez organizatorów konkursu- wychowawców .
  2. Prace zostaną przekazane na kiermasz wielkanocny organizowany w dniu 11.o4.2022 r.  w szkole na pomoc dzieciom z Ukrainy.
  3. Rozstrzygnięcie konkursu- ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się w dniu 10.04.2022 r.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie!!!

Jolanta Pul