Otrzymaliśmy tytuł Przyjaciela programu “Szkoła – Szkole” w Syrii

Nasza Szkoła otrzymała tytuł Przyjaciela Programu “Szkoła – Szkole” w Syrii

„Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego”

(Papież Franciszek)

Program „Szkoła szkole”, zainicjowany przez Caritas Polska, jest odpowiedzią na dramatyczną sytuację sektora edukacji w Syrii. 70% placówek oświatowych w Aleppo ucierpiało w wyniku prowadzonych tam działań wojennych w latach 2012-2016.

W ramach programu społeczności szkolne z Polski przekazują jednorazowe lub stałe wsparcie na rzecz placówek edukacyjnych w Syrii, które ucierpiały w trakcie konfliktu zbrojnego.

Jednocząc siły, w latach 2018-2020 wsparliśmy 7 placówek w Syrii.  Zebrana fundusze pozwoliły na wyremontowanie sal lekcyjnych, zakupienie pomocy dydaktycznych oraz sprzętu elektronicznego. Dzięki pracy, również naszych Wolontariuszy, wielu najmłodszych Syryjczykom  ma prawo do normalnego, godnego dzieciństwa.

Dziękujemy Wolontariuszom, Ludziom dobrej woli i opiekunowi Pani Ewie Kopeć.