Nasza szkoła przystąpiła do akcji „RÓŻOWA SKRZYNECZKA”!

W naszej szkole pojawiła się Różowa skrzyneczka wypełniona środkami higienicznymi dla dziewcząt.

Różowa skrzyneczka jest inicjatywą, której celem jest walka z wykluczeniem menstruacyjnym oraz zapewnienie szerokiego dostępu do bezpłatnych środków higienicznych w przestrzeni publicznej. Obecnie Różowe skrzyneczki są już w 4500 miejscach w kraju. Cieszymy się bardzo, że nasza placówka znalazła się na „skrzyneczkowej” mapie.

Skąd POMYSŁ?

Różowa skrzyneczka:

• Trafiła do naszej szkoły z inicjatywy Rodzica, który wyposażył ją, przekazując niezbędne środki higieniczne. Dziękujemy Pani Martyno!
  • Została zakupiona z funduszy Rady Rodziców naszej szkoły. Dziękujemy Pani Natalio!

Skrzyneczka działa zgodnie z zasadą: weź, jeśli potrzebujesz, zostaw, jeśli masz nadmiar! Jeśli chcesz wesprzeć akcję Różowej skrzyneczki w naszej szkole, możesz przekazać środki higieniczne opiekunom SU lub po prostu umieścić je w skrzyneczkach.