Awans do etapu wojewódzkiego naszej przyrodniczej drużyny!

W dniu 13 stycznia 2022 r w Supraślu, w budynku Akademii Supraskiej odbył się 3 – parkowy etap XXI edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. W eliminacjach wzięły udział trzyosobowe drużyny reprezentujące szkoły z terenu gmin położonych na obszarze PKPK, wyłonione we wcześniejszych etapach (I etap-szkolny, II etap-gminny). W zmaganiach wzięło udział 12 uczniów reprezentujących szkoły podstawowe z Czarnej Białostockiej, Krynek, Sokółki i Wasilkowa.

Zadanie uczestników konkursu polegało na rozwiązaniu testu obejmującego 25 pytań (15 z zakresu biologii i geografii oraz 10 dotyczących walorów przyrodniczych i kulturowych PKPK). O zwycięstwie decydowała liczba punktów uzyskanych przez drużynę (suma punktów uzyskanych przez tworzących ją uczniów). Parkowy etap konkursu miał na celu wyłonienie zespołu, który będzie reprezentować PKPK na etapie wojewódzkim. Odbędzie się on 17 marca 2022 r. w Suwalskim Parku Krajobrazowym.
Pierwsze miejsce z wynikiem 60 punktów zdobyła drużyna z Zespołu Szkół Samorządowych w Krynkach w składzie: Magdalena Ankiej, Amelia Kukisz i Aleksandra Oleksza. Zwycięski zespół do konkursu przygotowywała pani Joanna Chrzanowska.
Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom dziękujemy za udział, a laureatom konkursu serdecznie gratulujemy życząc powodzenia na etapie wojewódzkim.
 
https://www.facebook.com/park.krajobrazowy.puszczy.knyszynskiej/

Nasza zwycięska Drużyna !