Koniec legitymacji papierowych! Zastąpią je: e-Legitymacje i mLegitymacje

Drodzy Rodzice, Uczniowie!

Legitymacje szkolne w postaci papierowej mogły być wydawane uczniom do 12 lipca 2024 r. Natomiast od 13 lipca można wydawać tylko: e-Legitymacje i mLegitymacje – na wniosek rodziców ucznia.

W związku z powyższym uczniowie przyjęci do klasy 1 i inni nowi uczniowie lub uczniowie, którzy nie posiadają legitymacji papierowej, zobowiązani są do przesłania zdjęcia do e-legitymacji i mLegitymacji do 10 września 2024 r.

Specyfikacja techniczna zdjęcia:

1. Fotografia kolorowa o rozdzielczości minimalnej 492 x 633 piksele w formacie jpg, tak, aby fotografia zachowywała proporcje odpowiadające fotografii o wymiarach 35 x 45 mm (szerokość x wysokość), jeżeli zdjęcie jest skanowane to zalecana rozdzielczość 600dpi, minimalna 300 dpi, wielkość zdjęcia do 2,5 MB,
  2. Osoba na zdjęciu powinna mieć:
  • widoczną postać od czubka głowy do górnej części barków,
  • twarz skierowaną na wprost,
  • widoczny owal twarzy, oczy, brwi (twarz powinna stanowić 70 – 80% zdjęcia),
  • naturalny wyraz i kolor twarzy,
  • na zdjęciu nie można mieć nakrycia głowy, okularów z ciemnymi szkłami ani innych rzeczy, które utrudniają rozpoznanie.
  1. Tło i oświetlenie zdjęcia: białe, oświetlone jednolicie, pozbawione cieni i elementów ozdobnych.

Zdjęcie należy przesłać na adres mailowy: mlegitymacja@szkolakrynki.pl. W temacie wiadomości proszę podać: imię i nazwisko ucznia oraz klasa.

Dodatkowo rodzic wypełnia wniosek do założenia m-legitymacji –  Wniosek o udostępnienie aplikacji mLegitymacji

Dokładny opis projektu mLegitymacja dostępny  w zakładce: mLegitymacja

e-Legitymacja to fizyczna forma legitymacji w formie karty plastikowej wymiarów dowodu osobistego

mLegitymacja to forma identyfikacji, która jest używana za pomocą urządzeń mobilnych np. smartfonu

Warunkiem korzystania z mLegitymacji jest aktywna e-Legitymacja lub papierowa legitymacja.