Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski – wywalczyliśmy awans do etapu wojewódzkiego

W dniu 7 marca 2024 r. w Akademii Supraskiej odbył się trzeci parkowy etap XXIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. W tym roku hasło przewodnie to „Ssaki w Parkach Krajobrazowych”.
W eliminacjach konkursowych wzięły udział trzyosobowe drużyny reprezentujące szkoły z obszaru PKPK, wyłonione podczas etapu szkolnego. W etapie parkowym wzięło udział 18 uczniów reprezentujących szkoły podstawowe z Gródka, Krynek, Nowego Aleksandrowa, Starej Rozedranki, Szudziałowa i z Wasilkowa.
Uczestnicy rozwiązali test obejmujący 25 pytań (10 z zakresu wiedzy o ssakach i 15 dotyczących walorów przyrodniczych i kulturowych PKPK) oraz rozpoznali 10 gatunków ssaków.
W tym etapie o zwycięstwie decydowała liczba punktów uzyskanych przez trzyosobową drużynę. Parkowy etap konkursu miał na celu wyłonienie zespołu, który będzie reprezentować PKPK na etapie wojewódzkim, który odbędzie się on 25 kwietnia 2024 r. w Parku Krajobrazowym Puszczy Knyszyńskiej w Supraślu.
Pierwsze miejsce z wynikiem 95 punktów i udział w kolejnym wojewódzkim etapie konkursu zdobyła Nasza drużyna z Zespołu Szkół Samorządowych w Krynkach w składzie: Bartłomiej Kukisz, Kacper Kuźma i Filip Sołoniewicz. Zwycięski zespół do konkursu przygotowywała pani Joanna Chrzanowska.
Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy życząc powodzenia na etapie wojewódzkim.