Poetyckie karaoke to nasz pomysł na tegoroczne obchody

Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.

Śpiewaliśmy piosenki: Marka Grechuty – „Dni, których nie znamy”, „Niepewność”, Jacka Kaczmarskiego – „Mury”, „Nasza klasa”. Obowiązkowo „Nic dwa razy się nie zdarzy” Wisławy Szymborskiej. Piosenkę Agnieszki Osieckiej, którą wykonaliśmy wspólnie z Marylą Rodowicz dedykowaliśmy naszej koleżance Gosi.

Okazało się, że wszyscy znamy piosenkę Agnieszki Osieckiej „Ballada o pancernych”. W bajkowy nastrój wprowadziła nas piosenka „Witajcie w naszej bajce”, do której słowa napisał Jan Brzechwa.

Swój talent muzyczny przedstawili uczniowie klasy 8 rapując „Inwokację” Adama Mickiewicza – to ich opatentowany sposób na naukę trudnych wierszy.

A na koniec przypomnieliśmy występy teatralne naszych Nauczycieli i Pracowników Szkoły.

Dziś JĘZYK POLSKI – dodaliśmy do ULUBIONYCH!