Próbna ewakuacja – WSZYSCY uratowani!

W naszej szkole 19.09.2023 r., po tym jak w pomieszczeniach  na parterze  wybuchł pożar, rozległ się alarm przeciwpożarowy  Natychmiast przystąpiono do ewakuacji wszystkich osób znajdujących się w budynku. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły  w pośpiechu opuścili budynek szkoły i zgromadzili się na szkolnym boisku.  Na szczęście były to tylko ćwiczenia.

We środę, w samo południe, przeprowadzono próbną ewakuację uczniów i pracowników szkoły.  Akcja miała na celu sprawdzenie przygotowania placówki na wypadek wystąpienia zagrożenia. Ćwiczenia rozpoczął dzwonek alarmowy, po których uczniowie wraz z nauczycielami i innymi pracownikami szkoły niezwłocznie udali się do najbliższych możliwych wyjść ewakuacyjnych, zgodnie z planem ewakuacji.

Pracownicy szkoły zabezpieczyli budynek zgodnie z wyznaczonymi w odpowiednich procedurach zadaniami.  Okazało się, że zarówno uczniowie jak i pracownicy szkoły poradzili sobie doskonale. Ale najlepiej poradzili sobie PRZEDSZKOLAKI!

Całkowity czas ewakuacji z budynku szkoły wyniósł 2,2 min., zaś z budynku przedszkola  1,16 min. Ubiegłoroczny rekord pobity!

W akcji uczestniczył również specjalista d.s. Bezpieczeństwa i Higieny Pracy Pan Paweł Laszuk oraz strażacy z Komendy Powiatowej  Straży Pożarnej w Sokółce.