Wycieczka SZLAKAMI SUWALSZCZYZNY TERMIN 12.06.2023

Wycieczka klasy 4e do drukarni „Głosu Wielkopolskiego” – Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Fryderyka Chopina w Skórzewie

SZLAKAMI SUWALSZCZYZNY TERMIN 12.06.2023

Stary Folwark-Wigry-Płociczno

7.30 wyjazd spod Szkoły w Krynkach

W programie:

Zwiedzanie Muzeum Wigier – poprzez prezentacje multimedialne i nagrania poznamy nadwigierski krajobraz, głębiny jezior, rzek, torfowisk i ekosystemów lądowych oraz historię dokonań dawnej Stacji Hydrobiologicznej na Wigrach.

Zwiedzanie klasztoru kamedułów na Jeziorze Wigry – wyprawa w historyczny świat Ojców Kamedułów gdzie liczne klasztorne zakamarki i bogata historia sprawią, że wizyta w klasztorze stanie się wielka przygodą. Zwiedzimy krypty- katakumby, eremy, kościół, wieżę zegarową, Apartamenty Papieskie, Kaplicę Papieską.

Rejs statkiem po Jeziorze Wigry -położonym w strefie ciszy, wśród lasów Puszczy Augustowskiej, otulone lasami w 80 % , w wodach jeziora żyje niespotykanie wiele gatunków zwierząt.

Obiad dwudaniowy z napojem.

Przejazd zabytkową kolejką wąskotorową po Wigierskim Parku Narodowym – obejrzymy malownicze widoki jezior, zatok i wysp oraz poznamy cenny wytwór techniki i jedną z najdłużej funkcjonujących kolejek leśnych w Polsce.

19.30 przyjazd do Szkoły w Krynkach

Opiekunowie: Justyna Woronowicz, Paweł Gałka, Jolanta Szynkiewicz

W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny: (tel. 502654026 – Anna Tomulewicz)