Eliza Orzeszkowa – Patronka Szkoły Podstawowej w Krynkach

Dnia 05.04.2023 r. uczniowie klasy 4 wraz z  wychowawcą –  panią Ewą Kopeć, zaprosili szkolną społeczność na apel poświęcony patronce Szkoły Podstawowej w Krynkach – Elizie Orzeszkowej. Aktorzy zaprezentowali scenkę teatralną, która ze smakiem łączyła współczesne  szkolne czasy, a jednocześnie nawiązywała do życia i twórczości patronki szkoły.

Eliza Orzeszkowa, którą zagrała Zosia Kraszyńska, udzieliła wywiadu znanemu dziennikarzowi, w  rolę którego wcielił się Kacper Kuźma. Pani Eliza opowiedziała nam o swoim, życiu literackim i rodzinnym. Nie zabrakło wątków poetyckich, humorystycznych. Ponadto uczniowie z klasy 4 i ich starsze koleżanki z klasy 8 muzycznie wprowadzili nas w patriotyczny klimat uroczystości.

Dziękujemy za piękny występ.