Światowy Dzień Świadomości Autyzmu obchodziliśmy również w naszej szkole

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu obchodziliśmy również w naszej szkole.  Przypadał on  na dzień 2 kwietnia. My świętowaliśmy z całą społecznością szkolną 31 marca w piątek. W gronie naszych kolegów są tacy, których to spektrum dotyczy.

Autyzm lub spektrum autyzmu, charakteryzuje się trudnościami w relacjach z ludźmi, komunikacji oraz powtarzalnymi i stereotypowymi zachowaniami. Czym jest autyzm? Jakie są jego objawy? Jak możemy pomóc dzieciom, których to dotyczy? Na te i inne pytania odpowiadała uczniom pani Anna Gałka  – pedagog specjalny w naszej szkole. Uczniowie oprócz pogadanek, filmów edukacyjnych, wykonali grupowe plakaty, które w bardzo ciekawy sposób pokazały, że jesteśmy blisko naszych rówieśników, którzy naszego wsparcia potrzebują.

W dalszej części odbywały się warsztaty. Uczestnicy mogli doświadczyć trudności symulując zaburzenia zmysłów za pomocą wybranych akcesoriów.

Tego dnia wszyscy na znak solidarności z osobami z autyzmem ubraliśmy się na niebiesko.

Wszyscy jesteśmy różni