Uczniowie klasy 2 wyrażają emocje poprzez muzykę

Muzyka w wyjątkowy sposób wpływa na rozwój i samopoczucie dzieci. Jest jedną z metod, która pomaga wyrazić swoje emocje, pobudzić do aktywności a  także zrelaksować i odprężyć…
W zaczarowany świat muzyki i etnicznych instrumentów, pochodzących między innymi z Ameryki Południowej, Afryki i Australii zabrała dziś klasę drugą jedna z mam uczniów,  pani Aleksandra Szemis- Chaberek. W ramach współpracy z rodzicami przeprowadziła z dziećmi zajęcia rytmiczno-umuzykalniające. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali brzmienia instrumentów przywiezionych i zaprezentowanych  przez panią Olę, poznały ich nazwy, budowę. Każde dziecko miało możliwość wyboru instrumentu, który mu najbardziej odpowiadał, zagrać na nim, stworzyć swój własny rytm i melodię. Było dużo aktywności, radości, zabawy, uśmiechu i zadowolenia. Dziękujemy Pani Olu! Chętnie spotkamy się z panią ponownie.