Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur rozstrzygnięty!

Znamy już wyniki Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Kangur, w którym co roku bierze udział ponad 6 milionów uczniów, będących reprezentacją ponad 50 narodowości. Egzamin niepodważalnie sprawdza wiedzę matematyczną, jednak – jak podkreślają organizatorzy – główną umiejętnością badaną przez Kangura jest logiczne myślenie.

W tegorocznej edycji Kangura w kategorii Beniamin wynik BARDZO DOBRY  osiągnął Julian Tomulewicz (kl. 5),

a WYRÓŻNIENIE w kategorii Żaczek uzyskał Adrian Janowicz (kl. 2).

Nauczycielom matematyki – Pani Agnieszce Kwasiborskiej i Pani Barbarze Nowik dziękujemy za przygotowanie uczniów do matematycznych zmagań i przeprowadzenie konkursu. Młodym pasjonatom matematyki  gratulujemy wyników i życzymy coraz większej radości z zagłębiania się w niezwykły świat liczb i matematycznych zagadek.