Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

5 listopada obchodzone jest jedno z najsympatyczniejszych świąt – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek! U dorosłych wywołuje miłe wspomnienia, a u dzieci… w zasadzie zawsze jest aktualne. Zerowiaki przyłączyły się również do obchodów tego święta. Były zagadki, zabawy muzyczno-ruchowe związane z bajkami. Wszystkie dzieci świetnie się bawiły.

E. Skrouba

Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci Bajek przedszkolaki wzięły udział w spotkaniu, podczas którego obejrzały prezentację, opowiadały o swoich ulubionych bajkowych postaciach. Były też zabawy wymagające wykazaniem się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę na podstawie obrazku. Na koniec obejrzały bajkę z dzieciństwa swoich rodziców pt., „ Bolek i Lolek”.