Wracamy i świętujemy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Drodzy Uczniowie!

Od  21 lutego 2022 r. WSZYSCY wracamy do nauki stacjonarnej i od razu świętujemy, bo obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

W ramach obchodów MDJO i w trosce o WASZ dobroSTAN w dniach 21 – 23 lutego zwalniamy uczniów z odpowiedzi ustnych, ale tylko TYCH, którzy:

• w poniedziałek: przyniosą do szkoły swoją ulubioną, samodzielnie przeczytaną książkę, która nie jest lekturą szkolną ani podręcznikiem
  • we wtorek: uczniów z tytułem Poszukiwaczy
  • w środę: uczniów z tytułem Połykacz książek

By zdobyć tytuły, musicie przejść test i wykonać zadania. Treść zadań poznacie w poniedziałek.

Jak nauczyciel rozpozna Poszukiwacza i Połykacza książek? Po emblemacie:

POSZUKIWACZ                                                 POŁYKACZ KSIĄŻEK

• W poniedziałek Połykacze lektur mogą przystąpić do konkursu ze znajomości obowiązkowych lektur szkolnychgodzina 8.00, sala 1573. Chętni zgłaszają się do nauczyciela języka polskiego. Test zostanie oceniony!
  • A w środę klasę 8 na trzeciej godzinie lekcyjnej czeka niespodzianka – Escape room – „Latarnik” H. Sienkiewicza.