Uroczystości z okazji Świąt Majowych

 2 maja rozpoczęła się „Kryńska Majówka Patriotyczna.”

Jak co roku były to uroczystości gminne dla całej społeczności. Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej rozpoczął się o godzinie 11 wciągnięciem biało-czerwonej flagi na maszt przy Placu Jagiellońskim. Ceremonia odbyła się przy udziale władz samorządowych, radnych, pracowników Urzędu Miejskiego, nauczycieli, pracowników szkoły, młodzieży, dyrekcji ZSS w Krynkach, funkcjonariuszy SG i Policji w Krynkach oraz lokalnej społeczności. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy IV i przedszkolak. Dziewczynki przygotowane przez panią Alicję Miron, wyrecytowały wiersze i zaśpiewały piękną piosenkę patriotyczną.

Drugiego dnia Majówki - 3 maja obchodziliśmy 228 rocznicę  Uchwalenia Konstytucji.  W sali GOK-u przy ul. Piłsudskiego odbyła się część artystyczna uświetniająca trzeciomajowe święto. Tego dnia ponownie nie zabrakło przedstawicieli naszej młodzieży. Tym razem już większa grupa uczniów z klasy IV,  pod opieką wychowawczyni, przygotowała inscenizację o przyczynach i skutkach uchwalenia tak znaczącej w naszej historii konstytucji. Razem z nami wystąpiły Zespoły z GOK Krynki: „Pogodna Jesień” i „Exit”, które wykonały stosowne do charakteru uroczystości pieśni. Wszyscy wykonawcy na scenie pięknie się prezentowali, co nadało tej akademii uroczysty charakter. Brawo klasa IV.

ALBUM